Davul Tipi Kumlama Makinası Şanzıman Planı

Katlanır dişli şanzıman

4.jpg

Dişli şanzımanın ana avantajları aşağıdaki gibidir: 1 Anlık iletim oranı sabittir, çalışma stabildir, şanzıman doğru ve güvenilirdir ve boşluk iki eksen arasındaki hareketi ve gücü iletebilir; 2 Geniş bir güç ve hız aralığı için uygundur ve güç sıfıra yakın olan küçük bir değerden gelir. On binlerce kilowatt'a kadar, çevresel hız çok düşükten 300m / s'ye; Yaygın kullanılan mekanik transmisyonda 3 yüksek iletim verimliliği, η = 0.92 ~ 0.98, vites iletim verimliliği daha yüksektir; 4 güvenilir, uzun servis ömrü; Küçük boyutlu ve kompakt yapı.


Şanzımanların ana dezavantajları şunlardır: imalat ve montaj doğruluğu, özel ekipman üretimi, yüksek maliyet ve uzun mesafelerde iki eksen arasındaki iletim için uygun değildir.


Şanzımanın yerine getirmesi gereken temel gereksinimler şunlardır: 1 Anlık iletim oranı sabittir ve darbe, titreşim ve gürültü küçüktür, bu da daha iyi iletim stabilitesi ve daha yüksek hareket doğruluğu sağlar. 2 Küçük boyut ve hafif ağırlık altında, tekerlek Dişler yüksek mukavemete, iyi aşınma direncine, büyük taşıma kapasitesine ve beklenen çalışma ömrüne sahip olabilir.


Katlanır kayış tahrik


Kayış tahrikinin ana avantajları: 1 tampon ve şok emilimi, pürüzsüz iletim, düşük gürültü; Sürtünme kuvveti ile 2 kayış tahriki, diğer parçaların zarar görmesini önlemek için, aşırı yüklenme sırasında kayış ve makara temas yüzeyi arasında kayma; 3 iki eksenli merkez moment için uygundur Daha büyük durumlar; 4 basit yapı, imalat, kurulum ve bakım daha uygun, düşük maliyetlidir.


Kayış tahrikinin dezavantajları: 1 doğru aktarım oranını garanti edemez; 2 daha büyük bir germe kuvveti gerektirir, şaftın ve yatağın kuvvetini arttırır; 3 iletim cihazının genel büyüklüğü, yeterince küçük değildir; 4 kayış ömrü Daha kısa, daha düşük iletim verimliliği.


Yukarıdaki özellikler göz önünde bulundurulduğunda, kayış tahriki temel olarak aşağıdakiler için geçerlidir: çoğunlukla yüksek hızda çıkışlar, çoğunlukla ana taşıyıcı çıkışının birinci kademe çıkışı için kullanılır. 2 orta ve küçük güç iletimi, genellikle 50 kw'dan fazla değildir. 3 İletim oranı genellikle 7'den fazla değildir ve maksimum 10'dur. 4 İletim oranı çok doğru değildir.


Katlanır zincir tahrik


Zincir tahrikinde bazı kayış tahrik sistemi ve kesme tertibatı bulunur. Avantajları şunlardır: zincir tahrikinin elastik kayması ve kayması yoktur, doğru bir ortalama iletim oranını koruyabilir; iletim boyutu kompakttır; Şaft üzerinde hareket eden büyük bir gerginlik gerektirmez Yük küçüktür; taşıma kapasitesi büyüktür; Verimlilik yüksektir (η = 0.95 ~ 0.98). Aynı zamanda, zincir transmisyon enerjisi titreşimi emer ve darbeyi hafifletir, yapı basittir, işlem maliyeti düşüktür, montaj doğruluğu düşüktür ve büyük bir merkez mesafe ile iletim için uygundur ve sert şekilde çalışabilir Yüksek sıcaklık, yüksek nem ve ağır petrol kirliliği gibi ortamlar.


Zincir tahrikinin dezavantajları: yüksek hızlı çalışma sırasında yeterince pürüzsüz değil; sürücüdeki darbe ve gürültü; Yükün büyük ölçüde değiştiği ve hızla döndüğü şanzımanlarda kullanılmaya uygun değildir; sadece paralel şaftlar arasında iletim için kullanılabilir; kurulum doğruluğu ve üretim maliyeti oranı Sürücü yüksek.


Zincir tahrik için uygulanabilir durumlar: Yaygın olarak büyük merkez mesafesi, çok eksenli ve ortalama iletim oranı ile iletimde kullanılır. Zincirli şanzıman, zayıf ortam, düşük hız ve ağır hizmet tipi şanzıman ve iyi yağlama yüksek hızlı şanzıman ile açık tip şanzıman için kullanılabilir. Silindir zincir iletim gücü genellikle 100kw'nin altındadır, zincir hızı 15m / s'nin altındadır, iletim oranı I <=> Şu anda maksimum iletim gücü 500kw'ye ulaşabilir ve maksimum merkez mesafesi 8m'ye ulaşabilir.